Kilka pytań odnośnie informacji podczas walki.
#1
Błąd 
Chciałbym zapytać osoby zaprawione w wiedzy o mechanice o dwa aspekty, ponieważ nie jestem w stanie znaleźć informacji na ten temat.

Pierwsza rzecz dotyczy informacji o procentach wyświetlanych pod nazwą przeciwnika z którym toczymy walkę.
Co określają owe procenty? Byłbym wdzięczny za w miarę proste wytłumaczenie tego zagadnienia.

   


Druga rzecz tyczy się ramki która wyświetla się po najechaniu myszką w panelu informacyjnym dotyczącym walki, którą zamieszczam poniżej, chodzi mi dokładnie o przybliżenie jakie informacje są podane w drugim wierszu owej ramki.

   


Moja wiedza jest ograniczona jeśli chodzi o szczegółową mechanikę, byłbym bardzo wdzięczny o ulgowe potraktowanie moich zapytań  Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#2
procenty to celność. In wyższa liczba tym większe prawdopodobieństwo, że postać trafi przeciwnika.

Ta tabelka to wyliczenie punktów trafień. Postać zadaje ostatecznie obrażenie cięte. najpierw odejmują celność od odbicia (atak został wymierzony w tę obronę). Potem od rzutu (tu akurat nie wiem o co chodzi) odejmują wynik celności i odbicia i wychodzi ci wynik na kostce do 100 (w twoim przypadku jest to 94 ,czyli prawie krytyk, który jest powyżej 100).

Drugi wiersz to RO, czyli redukacja obrażeń zależna od noszonej zbroi (ona zawsze pochłania, redukuje jakąś ilość obrażeń, nawet jak ma wartość 0). Możliwe że ta 18 przed RO to całkowita wartość obrażenia ciętego, które zostało zmniejszone o 5 punktów przez RO.
Odpowiedz
#3
W tym poradniku masz wszystko ładnie, prosto wytłumaczone, tylko jest stary i nie uwzględnia istotnych zmian w wersji 3.0, jednak rdzeń wciaż jest ten sam.

http://sentimentalistone.blogspot.com/20...ew=sidebar
Odpowiedz